Daugavpils pilsētas 14.pirmsskolas izglītības iestāde pirmo reizi vēra durvis 1963.gadā. 160 bērni tika uzņemti 6 grupās, kuras izvietojās divstāvu ēkā. Kaut arī iestādes pirmais oficiālais nosaukums bija „Daugavpils teritoriālā vispārējās celtniecības tresta bērnudārzs Nr.14”,  darbinieki to nosauca par „Jāņtārpiņu” – mazu mīļu kustonīti, kas spēj izstarot gaismu.

1987. – 1988. gados tika piebūvēts korpuss vēl sešām grupām. Katra grupa ieguva atsevišķu rotaļtelpu, guļamtelpu, ģērbtuvi un sanitāro mezglu. Piebūves rezultātā tapa Ziemas dārzs, peldbaseins, sporta un mūzikas zāles. Rosība notika arī iestādes teritorijā – tika aprīkoti 12 pastaigu laukumiņi ar plašām  lapenēm, kā arī izveidots sporta un rotaļu laukums.
2001.gadā tika izveidots iestādes vēsturiskais muzejs. Tajā atrodamas vēsturiskas liecības un fotoattēli, kas atspoguļo iestādes labākās tradīcijas, kuras tika saudzīgi izkoptas tās pastāvēšanas gados.
2013.gadā par godu iestādes 50.gadadienai tika izveidota iestādes emblēma un pirmo reizi atskaņota „Jāņtārpiņa” himna.

Laika gaitā par tradicionāliem ir kļuvuši daudzi svētku pasākumi un aktivitātes, kas aicina lieliski pavadīt laiku,  aktualizēt vērtības un iedvesmoties no  kopā būšanas prieka.

Mūsu iecienītākie pasākumi:

1.septembris- jautrie kopā sanākšanas svētki;

Miķeļi-ražas svētki;

Latvijai veltīti kopības brīži;

Adventes sveces iedegšana;

Ziemassvētki/Novij god;

Eglīte peldbaseinā;

Meteņi/Masļeņica;

Teātra viesizrādes bērniem;

Lieldienas;

Atvērto durvju dienas;

Māmiņas dienas svētku koncerti;

Izlaiduma rītiņi;

Veselības nedēļa;

Hortenziju stādīšana Pateicības dārzā;

Bērnības svētki;

Līgo zaļumballe                                  … un citi spilgti brīži, kas paliek mazo „jāņtārpiņu” atmiņā.