Latvijas republikas proklamēšanas gadadienas sagaidīšana patriotiskās noskaņās

Katram cilvēkam ir zeme, kurā viņš piedzimst, ko uzskata par savām mājām un kurai pieder viņa sirds. Šo zemi sauc par Dzimteni. Mūsu dzimtene ir Latvija, un tāpēc katru gadu mēs īpaši svinīgā noskaņojumā sagaidām novembrī Latvijas Republikas proklamēšanas dienu.

„Jāņtārpiņā” bērni kopā ar skolotājām savlaicīgi gatavojās svinīgam notikumam. Tika izgatavoti sarkanbaltsarkanie karodziņi, tematiskie telpu dekori un apģērba rotājumi. Sadarbībā ar bērnu vecākiem dažās grupās tika izveidotas fotoizstādes „Ģimenes apceļo Latviju”, „Mana Latvija – mana ģimene”. Bērni mācījās dziesmas un dzejolīšus par tēvzemi un apguva latviešu tautas dejas. Svētku noskaņojuma radīšanai bērni izrotāja iestādes logus ar stilizētajiem salūtiem un izgaismoja teritoriju ar pašu darinātajām laternām.

Pirmssvētku dienā grupās norisinājās svinīgas tematiskās muzikālās nodarbības. Šogad svētku pasākumi notika katrai grupai atsevišķi. Ar patriotiskām dziesmām, dzejoļiem, rotaļām bērni sumināja Latviju, godāja tās nacionālos simbolus. Jaunākiem bērniem tika piedāvāts noklausīties Latvijas himnu, savukārt 5-6 gadīgie bērni to jau ļoti labi zināja un labprāt dziedāja līdzi. Bērni prezentēja pašu rokām izgatavotās dāvanas Latvijai – zīmējumus, aplicējumus, lietišķās mākslas darinājumus. Svētku norise noslēdzās ar Iestādes muzeja apmeklējumu, viktorīnām, kvestiem, radošajām darbnīcām un pasēdēšanu pie svinīgi saklātajiem galdiem.

Rotājot stilizētu Latvijas Dzimšanas dienas torti, vecāko grupu bērni uzrakstīja uz tās: „Latvija ir mūsu pasaule.”, „Latvija ir mana ģimene.”, „Latvija ir mani vecvecāki.”, „Latvija ir mani draugi.”, „Latvija ir mūsu tauta.”, „Latvija ir sarkanbalts karogs.”, „Latvija ir skaista daba.”, „Latvija ir mana mīlestība.”. Sveicot mūsu Dzimteni 102. dzimšanas dienā, novēlam, lai Latvija arvien ir mūsu Laimes zeme, zaļa un koša, kur ikviens jūtas pasargāts un mīlēts!